czwartek, 17 lipca 2014

Wspomnienia ciąży

Na moim blogu nie pisałam jeszcze o ciąży, więc pora to zmienić! :-)
Na Youtube jest mnóstwo Tag-ów ciążowych, i właśnie nimi się zainspirowałam by napisać ten post.

  
1. Jak się czułaś gdy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży?
Byłam bardzo szczęśliwa, ale nie mogłam w to uwierzyć i zrobiłam kilka testów by się upewnić. Na każdym były piękne, grube i wyraźne czerwone kreski. Ale oprócz wielkiej radości i zaskoczenia, w mojej głowie było miliony pytań jak to będzie i czy sobie poradzę w roli mamy.

2. Jak powiedziałaś ojcu dziecka, że jesteś w ciąży?
 Tego samego dnia, gdy wrócił z pracy pokazałam mu wszystkie testy i powiedziałam że będziemy mieli dzidzię, a on bardzo się ucieszył, wzruszył i powiedział, że teraz będziemy prawdziwą rodziną.

3. Czy czekałaś do 3 miesiąca, żeby powiedzieć o ciąży innym?
 Ja chciałam czekać, ale mój mąż był tak szczęśliwy że wytrzymał tylko kilka dni, a później powiadamiał o tym wszystkich, łącznie z sąsiadami, kolegami w pracy itd :-)

4. Czy to Twoja pierwsza ciąża?
 Tak

5. Czy chcesz mieć więcej dzieci?
To się jeszcze okaże, ale macierzyństwo bardzo mi się spodobało, więc pewnie tak :-)

6. Czy chcesz znać płeć dziecka?
 Tak chciałam, ciekawość mnie zżerała, szczególnie jeśli chodzi o wszelkie przygotowania, ale jeśli kiedyś znowu będę w ciąży chciałabym mieć niespodziankę przy porodzie - jeśli wytrzymam :-)

7. Chcesz mieć chłopca czy dziewczynkę?
 Bardzo chciałam żeby moim pierwszym dzieckiem był chłopiec, a później to już obojętnie :-) No i udało się, mam cudownego synka :-)

8. Czy wybraliście już imię dla dziecka i dlaczego zdecydowaliście się na takie imię?
 Dla chłopca miałam kilka imion między innymi Kevin, Oscar, Nathan, Jannick (po polsku Janek, Jasiu), Allan, no ale wygrało SAMUEL i nie wyobrażam sobie żeby mój Samciuś miał inne imię, pasuje do niego idealnie :-) A gdybym miała dziewczynkę to nie mam pojęcia jakie imię bym wybrała... Może Sophia albo Natalia? Kompletnie nie miałam pomysłu, więc dobrze że mam synka :-)
 
9. Jakie były najlepsze i najgorsze momenty w czasie trwania ciąży?
 Ciąże wspominam jako jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu. Co prawda nie ominęły mnie wszelkie dolegliwości, jak na przykład wymiotowanie przez CAŁĄ ciążę, ale patrząc wstecz zdecydowanie przewyższają te piękne momenty. Uwielbiałam czuć swojego synka w brzuszku, jego pierwsze ruchy, kiedy dotykałam brzuch - on też próbował mnie dotknąć nóżkami albo rączkami, lubiłam do niego mówić i lubiłam być rozpieszczana przez męża.
Uwielbiałam słuchać jego bicie serca u lekarza.
A najcudowniejsze jest chyba to, że przez te 9 miesięcy tworzy się niesamowita więź między mamą a maleństwem mimo tego, że nigdy w życiu się go nie widziało... Kocha się tak po prostu, za nic.
 
10. Czy masz plan porodu?
Nie miałam większych planów, chciałam rodzić w wodzie ale się to nie udało bo miałam zatrucie ciążowe i musiałam być pod kontrolą.
11. Czy będziesz karmić piersią?
 Tak, karmiłam.

12. Czy po porodzie wracasz do pracy czy będziesz mamą siedzącą w domu?
Niestety wracam do pracy, kiedy kończy się mój urlop macierzyński, czyli we wrześniu, jak mój synek będzie miał niespełna 11 miesięcy.

13. Czy będziesz sama robić jedzenie dla swojego dziecka?
Oczywiście, gotuję mu od samego początku wprowadzania pokarmów stałych
14. Czy masz pomysł na urządzenie pokoju dziecka?
Tak, urządziłam go jeszcze zanim przyszedł na świat
 
Zachęcam inne mamusie do odpowiedzenia na pytania :-)
Pozdrawiam serdecznie

1 komentarz:

  1. Piękne zdjęcie :) Ja też nieraz z sentymentem wspominam swoją ciążę - kiedy patrzę na zdjęcie mojego brzuszka i Dawidka (mojego syna) w brzuszku.
    Teraz ma już 7 lat :) Ten czas tak szybko leci .... :)

    OdpowiedzUsuń